RG2012V-1210-C-T5
Mfr.Part #
RG2012V-1210-C-T5
Description
RES SMD 121 OHM 0.25% 1/8W 0805
Height :
508μm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
121Ohm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
150V
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RG2012V-1210-C-T5
Susumu RG2012V-1210-C-T5
RG Series, Thin Film, 121Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C