RG2012V-1180-W-T5
Mfr.Part #
RG2012V-1180-W-T5
Description
RES SMD 118 OHM 0.05% 1/8W 0805
Height :
400μm
Voltage - Rated DC :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
100V
Published :
Tolerance :
±0.05%
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Resistance :
118Ohm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RG2012V-1180-W-T5
Susumu RG2012V-1180-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 118Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C