RG2012V-112-B-T5
Mfr.Part #
RG2012V-112-B-T5
Description
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
400μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
150V
Voltage - Rated :
100V
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
19 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RG
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.1kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG2012V-112-B-T5
Susumu RG2012V-112-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.1kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C