RG2012Q-35R7-D-T5
Mfr.Part #
RG2012Q-35R7-D-T5
Description
RES SMD 35.7 OHM 0.5% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Resistance :
35.7Ohm
Surface Mount :
yes
Published :
Tolerance :
±0.5%
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height :
400μm
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
150V
RG
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RG2012Q-35R7-D-T5
Susumu RG2012Q-35R7-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 35.7Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C