RG2012P-9532-W-T1
Mfr.Part #
RG2012P-9532-W-T1
Description
RES SMD 95.3KOHM 0.05% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
95.3kOhm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Height :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated DC :
150V
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
RG2012P-9532-W-T1
Susumu RG2012P-9532-W-T1
RG Series, Thin Film, 95.3kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C