RG2012P-9092-W-T5
Mfr.Part #
RG2012P-9092-W-T5
Description
RES SMD 90.9KOHM 0.05% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Height :
508μm
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR
Series :
RG
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.05%
Surface Mount :
yes
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Resistance :
90.9kOhm
Voltage - Rated DC :
150V
Power Rating :
100mW
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RG2012P-9092-W-T5
Susumu RG2012P-9092-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 90.9kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C