RG2012P-8873-B-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG2012P-8873-B-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 887K OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
100V
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
887kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RG
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Height :
400μm
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RG2012P-8873-B-T1
Susumu RG2012P-8873-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 887kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C