RG2012P-8872-W-T1
Mfr.Part #
RG2012P-8872-W-T1
Description
RES SMD 88.7KOHM 0.05% 1/8W 0805
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
100mW
Resistance :
88.7kOhm
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
508μm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RG2012P-8872-W-T1
Susumu RG2012P-8872-W-T1
RG Series, Thin Film, 88.7kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C