RG2012P-8451-P-T1
Mfr.Part #
RG2012P-8451-P-T1
Description
RES SMD 8.45KOHM 0.02% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
508μm
Tolerance :
±0.02%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
8.45kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Max Power Dissipation :
125mW
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
150V
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RG2012P-8451-P-T1
Susumu RG2012P-8451-P-T1
RG Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.02%, -55°C~155°C