RG2012P-8250-W-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG2012P-8250-W-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 825 OHM 0.05% 1/8W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Series :
RG
Published :
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
825Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.05%
JESD-609 Code :
e3
Ratings :
AEC-Q200
Weight :
5.499807mg
Height :
400μm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
150V
Voltage - Rated :
150V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RG2012P-8250-W-T5
Susumu RG2012P-8250-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 825Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C