RG2012P-78R7-C-T5
Mfr.Part #
RG2012P-78R7-C-T5
Description
RES SMD 78.7 OHM 0.25% 1/8W 0805
Published :
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height :
508μm
Resistance :
78.7Ohm
Datasheets
RG2012P-78R7-C-T5
Susumu RG2012P-78R7-C-T5
RG Series, Thin Film, 78.7Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C