RG2012P-7870-P-T1
Mfr.Part #
RG2012P-7870-P-T1
Description
RES SMD 787 OHM 0.02% 1/8W 0805
Resistance :
787Ohm
Height :
400μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated DC :
150V
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Datasheets
RG2012P-7870-P-T1
Susumu RG2012P-7870-P-T1
RG Series, Thin Film, 787Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.02%, -55°C~155°C