RG2012P-7321-B-T1
Mfr.Part #
RG2012P-7321-B-T1
Description
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Height :
508μm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thin Film
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Ratings :
AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
7.32kOhm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG2012P-7321-B-T1
Susumu RG2012P-7321-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 7.32kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C