RG2012P-683-W-T1
Mfr.Part #
RG2012P-683-W-T1
Description
RES SMD 68K OHM 0.05% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
68kOhm
Datasheets
RG2012P-683-W-T1
Susumu RG2012P-683-W-T1
RG Series, Thin Film, 68kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C