RG2012P-680-B-T1
Mfr.Part #
RG2012P-680-B-T1
Description
RES SMD 68 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
68Ohm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
100mW
Height :
400μm
Voltage - Rated DC :
150V