RG2012P-60R4-W-T5
Mfr.Part #
RG2012P-60R4-W-T5
Description
RES SMD 60.4 OHM 0.05% 1/8W 0805
Voltage - Rated :
150V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Case Code (Imperial) :
Weight :
5.499807mg
Resistance :
60.4Ohm
ECCN Code :
EAR99
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
150V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR
RG
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Ratings :
AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.05%
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Datasheets
RG2012P-60R4-W-T5
Susumu RG2012P-60R4-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 60.4Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C