RG2012P-561-W-T1
Mfr.Part #
RG2012P-561-W-T1
Description
RES SMD 560 OHM 0.05% 1/8W 0805
Stock
800
In Stock :
800
Power Rating :
100mW
Published :
2007
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
0805
Voltage - Rated :
100V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height :
400μm
Voltage - Rated DC :
150V
Resistance :
560Ohm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG2012P-561-W-T1
Susumu RG2012P-561-W-T1
RG Series, Thin Film, 560Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C