RG2012P-560-B-T1
Mfr.Part #
RG2012P-560-B-T1
Description
RES SMD 56 OHM 0.1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
400μm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
100V
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
56Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
WRAPAROUND
Reach Compliance Code :
Unknown
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
150V
Datasheets
RG2012P-560-B-T1
Susumu RG2012P-560-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 56Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C