RG2012P-4991-B-T1
Mfr.Part #
RG2012P-4991-B-T1
Description
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
508μm
Resistance :
4.99kOhm
Max Power Dissipation :
125mW
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG2012P-4991-B-T1
Susumu RG2012P-4991-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 4.99kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C