RG2012P-4221-B-T1
Mfr.Part #
RG2012P-4221-B-T1
Description
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/8W 0805
Case Code (Imperial) :
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Chip
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
4.22kOhm
Height :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Max Power Dissipation :
125mW
Surface Mount :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
75V