RG2012P-4220-W-T5
Mfr.Part #
RG2012P-4220-W-T5
Description
RES SMD 422 OHM 0.05% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
422Ohm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
125mW
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
400μm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated :
150V
Voltage - Rated DC :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
18 Weeks
Weight :
5.499807mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG2012P-4220-W-T5
Susumu RG2012P-4220-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 422Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C