RG2012P-394-B-T1
Mfr.Part #
RG2012P-394-B-T1
Description
RES SMD 390K OHM 0.1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Max Power Dissipation :
125mW
Voltage - Rated :
100V
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated DC :
150V
Height :
508μm
Resistance :
390kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RG2012P-394-B-T1
Susumu RG2012P-394-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 390kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C