RG2012P-3571-B-T1
Mfr.Part #
RG2012P-3571-B-T1
Description
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/8W 0805
Voltage - Rated :
100V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Reach Compliance Code :
Unknown
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
3.57kOhm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
75V
Ratings :
AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Height :
400μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
125mW
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
2
Datasheets
RG2012P-3571-B-T1
Susumu RG2012P-3571-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C