RG2012P-3482-W-T5
Mfr.Part #
RG2012P-3482-W-T5
Description
RES SMD 34.8KOHM 0.05% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Lead Free :
Lead Free
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
150V
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
508μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
34.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Rating :
125mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RG
Weight :
5.499807mg
Datasheets
RG2012P-3482-W-T5
Susumu RG2012P-3482-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C