RG2012P-333-W-T5
Mfr.Part #
RG2012P-333-W-T5
Description
RES SMD 33K OHM 0.05% 1/8W 0805
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height :
508μm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.05%
2
Weight :
5.499807mg
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated DC :
150V
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
33kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C