RG2012P-3243-B-T1
Mfr.Part #
RG2012P-3243-B-T1
Description
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Free :
Lead Free
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
Chip
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
125mW
Voltage - Rated DC :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
324kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR
Height :
508μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%