RG2012P-3012-W-T5
Mfr.Part #
RG2012P-3012-W-T5
Description
RES SMD 30.1KOHM 0.05% 1/8W 0805
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated :
150V
Series :
RG
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
AEC-Q200
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
30.1kOhm
Power Rating :
125mW
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Max Power Dissipation :
125mW
Termination :
SMD/SMT
Weight :
5.499807mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
508μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Voltage - Rated DC :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RG2012P-3012-W-T5
Susumu RG2012P-3012-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 30.1kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C