RG2012P-274-B-T1
Mfr.Part #
RG2012P-274-B-T1
Description
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/8W 0805
Height :
508μm
Surface Mount
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
270kOhm
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
RG2012P-274-B-T1
Susumu RG2012P-274-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 270kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C