RG2012P-2673-W-T5
Mfr.Part #
RG2012P-2673-W-T5
Description
RES SMD 267K OHM 0.05% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
150V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height :
400μm
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RG
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Imperial) :
Resistance :
267kOhm
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
100mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Voltage - Rated :
100V
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RG2012P-2673-W-T5
Susumu RG2012P-2673-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 267kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C