RG2012P-243-W-T1
Mfr.Part #
RG2012P-243-W-T1
Description
RES SMD 24K OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance :
24kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
400μm
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Voltage - Rated DC :
150V
Datasheets
RG2012P-243-W-T1
Susumu RG2012P-243-W-T1
RG Series, Thin Film, 24kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C