RG2012P-2210-W-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG2012P-2210-W-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 221 OHM 0.05% 1/8W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
150V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Height :
508μm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.05%
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
221Ohm
Power Rating :
100mW
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
RG
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
100V
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RG2012P-2210-W-T1
Susumu RG2012P-2210-W-T1
RG Series, Thin Film, 221Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C