RG2012P-204-B-T1
Mfr.Part #
RG2012P-204-B-T1
Description
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/8W 0805
Voltage - Rated :
100V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Reach Compliance Code :
Unknown
Case Code (Imperial) :
Construction :
Chip
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
125mW
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
508μm
Max Power Dissipation :
125mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
200kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
75V
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C