RG2012P-1913-B-T5
Mfr.Part #
RG2012P-1913-B-T5
Description
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
191kOhm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
125mW
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
150V
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Max Power Dissipation :
125mW
Lead Free
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
100V
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RG2012P-1913-B-T5
Susumu RG2012P-1913-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 191kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C