RG2012P-1581-W-T5
Mfr.Part #
RG2012P-1581-W-T5
Description
RES SMD 1.58KOHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance :
1.58kOhm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
150V
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
400μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Published :
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
100V
SMD/SMT
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C