RG2012P-1271-W-T5
Mfr.Part #
RG2012P-1271-W-T5
Description
RES SMD 1.27KOHM 0.05% 1/8W 0805
Power Rating :
100mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
100V
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
400μm
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Resistance :
1.27kOhm
Voltage - Rated DC :
150V
Datasheets
RG2012P-1271-W-T5
Susumu RG2012P-1271-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.27kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C