RG2012P-1270-B-T1
Mfr.Part #
RG2012P-1270-B-T1
Description
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/8W 0805
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
508μm
Resistance :
127Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RG
Construction :
Chip
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
125mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Datasheets
RG2012P-1270-B-T1
Susumu RG2012P-1270-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 127Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C