RG2012P-1130-W-T5
Mfr.Part #
RG2012P-1130-W-T5
Description
RES SMD 113 OHM 0.05% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
113Ohm
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
100mW
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.05%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
2
Factory Lead Time :
18 Weeks
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Surface Mount :
yes
Series :
RG
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Height :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
150V
Datasheets
RG2012P-1130-W-T5
Susumu RG2012P-1130-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 113Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C