RG2012P-1023-B-T5
Mfr.Part #
RG2012P-1023-B-T5
Description
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/8W 0805
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
102kOhm
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
150V
Power Rating :
125mW
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
100V
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RG2012P-1023-B-T5
Susumu RG2012P-1023-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 102kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C