RG2012N-9761-P-T1
Mfr.Part #
RG2012N-9761-P-T1
Description
RES SMD 9.76KOHM 0.02% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height :
508μm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Voltage - Rated DC :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
9.76kOhm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.02%
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RG2012N-9761-P-T1
Susumu RG2012N-9761-P-T1
RG Series, Thin Film, 9.76kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.02%, -55°C~155°C