RG2012N-9312-B-T5
Mfr.Part #
RG2012N-9312-B-T5
Description
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
125mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
100mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
100V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
93.1kOhm
Construction :
RECTANGULAR
Mounting Feature :
Surface Mount
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
150V
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RG2012N-9312-B-T5
Susumu RG2012N-9312-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 93.1kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C