RG2012N-912-C-T5
Mfr.Part #
RG2012N-912-C-T5
Description
RES SMD 9.1K OHM 0.25% 1/8W 0805
Height :
508μm
Weight :
5.499807mg
Voltage - Rated DC :
150V
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
9.1kOhm
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
125mW
Datasheets
RG2012N-912-C-T5
Susumu RG2012N-912-C-T5
RG Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C