RG2012N-8661-W-T1
Mfr.Part #
RG2012N-8661-W-T1
Description
RES SMD 8.66KOHM 0.05% 1/8W 0805
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
100mW
Lead Free
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height :
508μm
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
8.66kOhm
Voltage - Rated DC :
150V
Thin Film
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG2012N-8661-W-T1
Susumu RG2012N-8661-W-T1
RG Series, Thin Film, 8.66kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C