RG2012N-8452-W-T5
Mfr.Part #
RG2012N-8452-W-T5
Description
RES SMD 84.5KOHM 0.05% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
84.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
Surface Mount :
yes
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
150V
Height :
400μm
Voltage - Rated :
150V
Series :
RG
Mounting Feature :
Surface Mount
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Weight :
5.499807mg
Datasheets
RG2012N-8452-W-T5
Susumu RG2012N-8452-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 84.5kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C