RG2012N-8452-B-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG2012N-8452-B-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RG
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
84.5kOhm
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
508μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Published :
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Datasheets
RG2012N-8452-B-T1
Susumu RG2012N-8452-B-T1
RG Series, Thin Film, 84.5kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C