RG2012N-8252-W-T1
Mfr.Part #
RG2012N-8252-W-T1
Description
RES SMD 82.5KOHM 0.05% 1/8W 0805
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.05%
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
125mW
Voltage - Rated DC :
150V
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
82.5kOhm
Datasheets
RG2012N-8252-W-T1
Susumu RG2012N-8252-W-T1
RG Series, Thin Film, 82.5kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C