RG2012N-750-C-T5
Mfr.Part #
RG2012N-750-C-T5
Description
RES SMD 75 OHM 0.25% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
75Ohm
Voltage - Rated DC :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated :
150V
Power Rating :
125mW
Lead Free :
Lead Free
Weight :
5.499807mg
Height :
400μm
Datasheets
RG2012N-750-C-T5
Susumu RG2012N-750-C-T5
RG Series, Thin Film, 75Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C