RG2012N-7151-P-T1
Mfr.Part #
RG2012N-7151-P-T1
Description
RES SMD 7.15KOHM 0.02% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
7.15kOhm
Voltage - Rated DC :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.02%
Datasheets
RG2012N-7151-P-T1
Susumu RG2012N-7151-P-T1
RG Series, Thin Film, 7.15kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.02%, -55°C~155°C