RG2012N-63R4-W-T5
Mfr.Part #
RG2012N-63R4-W-T5
Description
RES SMD 63.4 OHM 0.05% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
150V
Tolerance :
±0.05%
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
100V
Max Power Dissipation :
125mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
63.4Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG2012N-63R4-W-T5
Susumu RG2012N-63R4-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 63.4Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C