RG2012N-5621-W-T1
Mfr.Part #
RG2012N-5621-W-T1
Description
RES SMD 5.62KOHM 0.05% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated DC :
150V
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
5.62kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG2012N-5621-W-T1
Susumu RG2012N-5621-W-T1
RG Series, Thin Film, 5.62kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C