RG2012N-5111-P-T1
Mfr.Part #
RG2012N-5111-P-T1
Description
RES SMD 5.11KOHM 0.02% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
5.11kOhm
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated DC :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
100mW
Height :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
100V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RG2012N-5111-P-T1
Susumu RG2012N-5111-P-T1
RG Series, Thin Film, 5.11kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.02%, -55°C~155°C